Šalčio ir sniego įtaka tvarkant atliekas

Šalčio ir sniego įtaka tvarkant atliekas

2022 11 30


Šaltis ir iškritęs pirmasis sniegas atneša ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčių. Šiukšliavežės apledėjusiais ir užpustytais rajono keliukais negali prasibrauti iki konteinerių, o juose neretai randa suledėjusias atliekų šūsnis, kurios laikosi ant konteinerių kraštų ir sunkiai išsivalo.

Prasidėjus šalčiams ar orų permainoms, atokesnėse vietovėse keliai apledėja, susidaro didelėms transporto priemonėms sunkiai pravažiuojamos provėžos, pusnys, todėl atliekas vežančiam transportui tampa sunku pasiekti konteinerius. Ne lengviau ir miestuose –daugiabučių kiemų gatvelės neretai prasčiau išvalomos, nes tą padaryti trukdo ne vietoje palikti automobiliai.

Net ir sėkmingai įveikus kelią iki konteinerio, aptarnaujantiems darbuotojams gali tekti susidurti su prišalusiomis atliekomis. Geriausia prevencija yra pasirūpinimas, kad konteinerio viduje būtų sausa, t. y. konteinerio dangčiai visada būtų uždaryti, į  konteinerį dedamas atitinkamo dydžio plastikinis maišas arba atliekos metamos sandariai supakuotos maišeliuose. Svarbiausia įsitikinti, kad išmetamose pakuotėse ir taroje nėra likę skysčių, kurie išsipylę užlietų konteinerio turinį ir prie minusinės temperatūros suledėtų.

Dar viena grėsmė, konteinerių tykanti žiemą – iš krosnių ar židinių atkeliaujantys karšti pelenai. Net tada, kai atrodo, kad pelenai jau atvėso, jie vis tiek gali išlydyti konteinerį arba uždegti ten esančias atliekas, nuo kurių gali užsiliepsnoti ir šiukšliavežė...
Darbo laikas
Pietų pertrauka: 12:00-12:45 val.